Kiedy potrzebny jest nam lifting twarzy i na co trzeba się przygotować przed poddaniem się zabiegowi?

Tagi: Brak tagów
 

Efekty upływu czasu, długotrwałej ekspozycji skóry na słońce oraz codziennego stresu stają się szczególnie widoczne na skórze twarzy i szyi. Często na skutek upływu lat zaczynają pojawiać się na nich bruzdy i inne znamiona, które powodują, że skóra traci swoje właściwości i rozciąga się. Dzięki zabiegowi liftingu twarzy, można przywrócić młodzieńczy jej kontur, eliminując tym samym oznaki zwiotczenia i poprawić jej napięcie. Zabieg ten, jest szczególnie wskazany dla kobiet po 45. roku życia, które chcą skutecznie i trwale odmłodzić twarz. Lifting połączony z procedurami dodatkowymi, m.in. prp lub nanograftem, skutecznie przywraca natomiast skórze utraconą przez lata witalność, elastyczność i jędrność.

Aby poddać się temu zabiegowi, należy najpierw wykonać szczegółowe badanie przedoperacyjne, w celu oceny jego przydatności i wyboru sposobu przeprowadzenia. Sama operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Pacjent opuszcza salę operacyjną z opatrunkami i bandażami na głowie oraz z systemem drenażu zapobiegającym gromadzeniu się wysięku lub krwi, który zostanie usunięty następnego dnia. Należy mieć świadomość, że zazwyczaj lifting twarzy wymaga spędzenia przynajmniej jednej nocy w szpitalu.

Po zabiegu, pacjent odczuwa przez kilka pierwszych nocy bezbolesny dyskomfort, kontrolowany przy pomocy środków przeciwbólowych, który zmniejszy się po kilku dniach, a całkowicie zniknie po kilku tygodniach. W ciągu pierwszych 14 dni, twarz wygląda jeszcze na opuchniętą i w tym czasie nie zaleca się powrotu do pracy i ćwiczeń fizycznych, ani wykonywania żadnych innych czynności, które mogłyby uszkodzić skórę. W ciągu pierwszych trzech miesięcy po liftingu, nie należy również pod żadnym pozorem wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

 Po trzech tygodniach, stan zapalny na twarzy powinien ustąpić i widoczne będą już naturalne rezultaty zabiegu. Zgodnie ze wskazaniami medycznymi, przy zachowaniu szczególnej opieki, pacjent może wznowić wówczas normalne życie, zarówno towarzyskie, jak i zawodowe. Należy zdać sobie sprawę iż ryzyko, jakie towarzyszy poddaniu się liftingowi twarzy, to ryzyko typowe dla każdego zabiegu chirurgicznego; mogą więc wystąpić nieprzewidziane reakcje na leki, krwawienie, stan zapalny, siniaki lub infekcje. Ryzyko to można zminimalizować, poddając się odpowiedniemu badaniu przedoperacyjnemu i kontroli medycznej przeprowadzonej po zabiegu.