Informacje

Procedury w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2:

  • Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną podjęliśmy szereg kroków prewencyjnych, których celem jest minimalizowanie ryzyka transmisji wirusa. Bezpieczeństwo naszych Pacjentów i personelu jest dla nas kluczowe. Stale monitorujemy skuteczność wdrożonych procedur i w razie potrzeby je udoskonalamy. Przed wizytą w klinice każdy Pacjent otrzymuje drogą e-mailową ankietę epidemiologiczną, którą wypełnia i odsyła na wskazany adres. Z konsultacji w klinice mogą skorzystać tylko osoby zdrowe, które co najmniej od 14 dni nie miały kontaktu z zarażonymi koronawirusem.
  • Po przybyciu do kliniki każdy zobowiązany jest zdezynfekować dłonie.
  • Przy wejściu każdej osobie mierzona jest temperatura ciała.
  • Personel oraz Pacjenci przebywający w budynku muszą mieć założone maski ochronne.
  • Pacjenci, u których zaplanowano leczenie chirurgiczne, dzień przez operacją wykonują test PCR w kierunku SARS-CoV-2.
  • Zdecydowana większość personelu została zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2. U pozostałych osób wykonywane jest rutynowo badanie PCR.
  • W czasie pandemii obowiązuje zakaz odwiedzin.

Przed wizytą:

Zapraszamy na konsultację, podczas której lekarz specjalista nie tylko wysłucha każdego Pacjenta, ale także zaproponuje leczenie gwarantujące najlepsze rezultaty. Każdy zainteresowany dowie się szczegółowo jak ma wyglądać zabieg, jak się do niego przygotować i ile trwała będzie rekonwalescencja.

Konsultację można zarezerwować samemu korzystając z zakładki „Umów wizytę”, telefonicznie – tel.: +48 887 700 700, przez email: kontakt@chirurgiaplastyczna.pl, poprzez Facebook (DrSzychta) lub Instagram (@DrSzychta).

Na pierwszą wizytę zawsze warto zabrać dokumentację medyczną wcześniej przebytych zabiegów czy chorób. Dzięki niej lekarzowi będzie łatwiej ocenić stan zdrowia Pacjenta i zaproponować skuteczny proces leczenia.

Potrzebne będą 3 zdjęcia operowanej okolicy, z przodu oraz z półprofili (zgodnie z instrukcjami podanymi podczas rejestracji).

Procedury chirurgiczne są poprzedzone wizytą kwalifikacyjną. Znacznie mniej skomplikowane i małoinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają wizyt wstępnych, a konsultacja odbywa się bezpośrednio przed zabiegiem.

Nasi Pacjenci i Goście mogą skorzystać z bezpłatnych miejsc parkingowych zlokalizowanych przy budynku naszej placówki.

Z Pacjentami, którzy nie porozumiewają się w języku polskim, komunikujemy się w języku angielskim.

Za konsultację, wizytę połączoną z mniej skomplikowanym zabiegiem, Pacjent płaci na miejscu gotówką lub kartą kredytową. Operacje można opłacić wcześniej przelewem.

Nasi Pacjenci mogą skorzystać z kredytowania zabiegów po wcześniejszym ustaleniu z Koordynatorem kliniki.

Przede wszystkim należy mieć ze sobą dokument tożsamości, wyniki zleconych badań, w tym wynik testu wykluczającego obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie, oryginalny dokument potwierdzający grupę krwi, leki stosowane na choroby przewlekłe, wygodą odzież i obuwie na zmianę (zalecamy ubranie rozpinane), ręcznik i potrzebne przybory toaletowe.

Pacjenci kliniki mogą korzystać z darmowej sieci Wi-Fi.

Osobom towarzyszącym polecamy skorzystanie z bardzo szerokiej oferty hotelowej w Gdańsku. W najbliższej okolicy kliniki, na Starówce lub w pasie nadmorskim znajdą Państwo wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych.

W budynku, w którym się mieścimy, znajduje się punkt gastronomiczny oferujący urozmaicone menu.

Przygotowanie do zabiegu:

  • Wszystkim osobom borykającym się z nadciśnieniem lub z innymi chorobami przewlekłymi polecamy wcześniejszą konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym w celu uregulowania dysfunkcji.
  • Pacjenci przygotowujący się do zabiegu powinni zaprzestać przyjmowania aspiryny lub innych leków rozrzedzających krew, na co najmniej 2 tygodnie przed operacją.
  • Pacjenci przyjmujący na stałe leki powinni skonsultować ze swoim lekarzem ewentualną modyfikację leczenia przed zabiegiem lub zaprzestanie przyjmowania leków.
  • Przed operacją Pacjenci powinni zadbać o swoją skórę, na której nie powinno być niewyleczonych zmian chorobowych czy zadrapań. Przed zabiegiem skóra nie powinna być eksponowana na słońce.
  • Pacjenci palący papierosy proszeni są o wstrzymanie się od palenia na co najmniej 4 tygodni przed operacją.
  • Co najmniej 3 dni przed zabiegiem Pacjenci nie powinni spożywać alkoholu ani napojów zawierających kofeinę.
  • W dniu poprzedzającym zabieg zalecamy spożywanie lekkostrawnych posiłków.
  • W dniu operacji Pacjenci nie powinni nic pić ani jeść, co najmniej 6 godzin przed planowanym zabiegiem.
  • Pacjenci przynoszą do kliniki własne leki stosowane na choroby przewlekłe. W większości sytuacji, leki powinny być przyjęte w dniu operacji. Jedynie w określonych przypadkach będzie potrzebne albo odstawienie określonych leków, albo ich zamiana na inne preparaty. Podczas konsultacji należy ustalić z lekarzem prowadzącym plan stosowania poszczególnych leków. Pacjenci zgłaszają wszystkie znane im alergie na leki w momencie przyjęcia do kliniki.
  • Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz zleca wykonanie bieżących badań diagnostycznych. Trzeba je przeprowadzić nie wcześniej niż 2 tygodnie przed planowaną datą zabiegu. Ich wyniki należy dostarczyć do kliniki e-mailem, a w dniu operacji trzeba przedstawić oryginały tych wyników lekarzowi. Bez powyższych dokumentów Pacjent nie będzie mógł poddać się bezpiecznie planowanemu zabiegowi. Przed operacją Pacjenci zobowiązani są do wykonania następujących badań: morfologia krwi, płytki krwi, układ krzepnięcia (APTT, INR, czas protrombinowy), badanie poziomu elektrolitów (Na – sód, K – potas), HBS Ag, anty HCV, mocznik, kreatynina, glukoza, grupa krwi. Pacjenci, którzy ukończyli 40 lat powinni wykonać także EKG. Osoby cierpiące na choroby tarczycy dodatkowo przedstawiają wyniki następujących badań: TSH, FT3 i FT4. W niektórych przypadkach należy także wykonać USG piersi.

Zalecenia dodatkowe:

  • Podczas zabiegu każdy Pacjent powinien mieć założone pończochy okołooperacyjne, które są niezwykle ważnym elementem profilaktyki przeciwzakrzepowej. W klinice nie ma możliwości ich zakupu. Prosimy o nabycie rajstop przed przyjazdem do kliniki.
  • Pacjentki zgłaszające się na operację nie powinny mieć sztucznych rzęs, a ich wszystkie płytki paznokciowe muszą być naturalne. Prosimy o całkowite zdjęcie lakieru, hybrydy, tipsów, żelu czy akrylu.
  • Z zabiegów oferowanych przez naszą klinikę mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe. Należy poinformować lekarza o wszelkich infekcjach przebytych w ciągu 2 tygodni przed planowanym terminem zabiegu, także o ewentualnych symptomach opryszczki wargowej, która jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Pacjentki nie powinny zgłaszać się na operację podczas krwawienia menstruacyjnego.
  • Pacjenci korzystający z diety eliminacyjnej powinni poinformować o tym fakcie klinikę, nie później niż 2 dni przed planowanym przyjęciem.
  • Pacjenci, którzy przeszli szczepienie przeciwko żółtaczce typu B, proszeni są o przedstawienie dokumentu potwierdzającego.
  • Osoby, które będą chciały korzystać ze zwolnienia lekarskiego, muszą poinformować o tym podczas przyjęcia do kliniki i przedstawić wszystkie dane, które są wymagane do przygotowania tego dokumentu.

Przybycie do kliniki i oczekiwanie na zabieg:

  • Przed przybyciem do kliniki należy wziąć prysznic i umyć jamę ustną. Prosimy o niestosowanie makijażu oraz niekorzystanie z kosmetyków pielęgnacyjnych skórę, szczególnie w miejscach, w których wykonana będzie operacja.
  • Po przybyciu do kliniki, w umówionym terminie, lekarz omawia z Pacjentem wszystkie aspekty operacji oraz wyniki wcześniej dostarczonych i aktualnych badań diagnostycznych. Pacjent podpisuje zgodę na zabieg i inne wymagane zaświadczenia. Po dopełnieniu wszystkich formalności Pacjent udaje się do wskazanego pokoju, w którym oczekiwał będzie na zabieg.

Czas po operacji:

  • Po zabiegu Pacjent zostanie przewieziony do sali pooperacyjnej i zostaje pod opieką lekarza prowadzącego.
  • Po operacji Pacjenci potrzebują ciszy i spokoju. Zalecamy zatem, żeby ich pierwsze 24 h spędzone po zabiegu w klinice odbywały się bez odwiedzin osób trzecich.
  • Po zabiegach wykonywanych w znieczuleniu miejscowym Pacjenci pozostają w klinice około 1-2 godziny. Po operacjach ze znieczuleniem ogólnym lub dożylnym leczone osoby zostają w placówce na noc i wypisywane są zazwyczaj następnego dnia lub po 2 dobach.
  • Każdy Pacjent otrzyma od lekarza zalecenia pooperacyjne, do których bezwzględnie musi się zastosować.
  • Pacjenci zobowiązani są do przyjścia na ustalone indywidualnie z lekarzem wizyty kontrolne.
  • Osoby pozostające w klinice mogą korzystać z kuchni i jej wyposażenia.

Jak dojechać do placówki?

Dojazd samochodem: zobacz mapkę poniżej i wyznacz trasę.

Pociąg: stacja kolejowa Gdańsk Główny, na której zatrzymują się pociągi dalekobieżne, także pociągi Pendolino, mieści się w odległości 1,1 km od kliniki. Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie Polskich Kolei Państwowych.

Samolot: Port Lotniczy w Gdańsku obsługuje kilkadziesiąt kierunków z całej Europy. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną mapą połączeń samolotowych.

Dojazd samochodem do kliniki z lotniska, poza godzinami szczytu, zajmuje około 0,5 h. Lotnisko oferuje wynajem samochodów.

Na dojazd kolejką SKM do naszego ośrodka będzie trzeba poświecić około 1 h. Siatkę połączeń i godziny odjazdów można znaleźć na stronie www.jakdojade.pl. Możliwości dojazdu do portu lotniczego szczegółowo opisane są na stronie WWW lotniska.

Prom: do Gdańska przypływają promy z wielu kierunków. Terminal promowy znajduje się 10 km od naszej placówki. Rozkład przepraw promowych na linii Gdynia-Karlskrona dostępny jest na stronie www.stenaline.pl, a na linii Gdańsk-Nynäshamn na stronie www.polferries.pl.

Ekspert

Poznaj bliżej
naszego Eksperta

Sprawdź