konferencje i kongresy

Profesor Paweł Szychta z wystąpieniem na dorocznym kongresie ISAPS w Atenach!

 

Wiem, że nic nie wiem” - powiedział Sokrates, a w jego ojczyźnie właśnie zakończył się kongres Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Kilkuset specjalistów z branży przez cztery wypakowane wiedzą dni brało udział w panelach, dyskusjach i wykładach, udowadniając, że to właśnie najlepsi nigdy nie spoczywają na laurach i chcą uczyć się przez całe życie. Dr. Szychta natomiast nie tylko słuchał wystąpień innych, ale też wystąpił z własnym wykładem, opierając się na stosowaniu najnowocześniejszych nanoteksturowych implantów piersi u aż 1000 pacjentek na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Jakie były jego wnioski?

 

Prezentacja w ramach bloku o rekonstrukcji piersi dotyczyła potencjału estetycznego i profilu bezpieczeństwa innowacyjnych technik powiększenia piersi oraz mastopeksji/powiększenia implantami nanoteksturowymi.

Tym, co wyróżniło wykład Profesora Pawła Szychta, było oparcie się bezpośrednio na własnym doświadczeniu. Doktor zebrał na potrzeby prezentacji dane dotyczące aż 1000 pacjentek, które w ostatnich sześciu latach poddały się zabiegom w klinice. Chodziło zarówno o Panie, które powiększały piersi, jak i takie, które miały zabieg poprawy korekty biustu wykonanej wcześniej w innym gabinecie. Zebranie własnych danych z tak dużej grupy zrobiło na uczestnikach szczególne wrażenie, a Profesorowi pozwoliło podzielić się ciekawymi obserwacjami.

 

-        Wskaźnik korekt wyniósł 0,7 proc., a odsetek powikłań był bardzo niski i wynosił 0,5 proc. W obserwowanym czasie nie wystąpiły późne powikłania. Po 3 miesiącach 99% pacjentek było "wyjątkowo zadowolonych lub bardzo zadowolonych" z wyglądu oraz z kształtu, dotyku i odczuć związanych z implantami. Sam chirurg ocenił efekty na doskonałe i bardzo dobre w 97 proc. przypadków. - mówił Dr Szychta podczas wystąpienia.

 

Poza Profesorem Pawłem Szychta w panelu wzięli udział również lekarze z Arabii Saudyjskiej, Kanady, Rosji, Szwecji, Singapuru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Portugalii. Po wykładach odbyła się dyskusja, która była tylko jedną z wielu okazji do rozmowy z topowymi światowymi fachowcami w czasie tych naładowanych pozytywną energią czterech dni w Grecji. Do zobaczenia za rok!