Korekcja nosa

Optymalna opieka po plastyce nosa: jak przyspieszyć proces rekonwalescencji?

 

Korekcja nosa, zwana także „rinoplastyką”, jest dziś powszechną procedurą chirurgii plastycznej. Może zwiększyć pewność siebie i odmienić twarz. Oto, jak przyspieszyć proces gojenia i zapewnić najlepsze możliwe rezultaty.

Postępuj ściśle zgodnie z instrukcjami chirurga! Po zabiegu plastyki nosa otrzymasz instrukcje dotyczące wypisu. Aby zapobiec powikłaniom pooperacyjnym i ostatecznie uzyskać nos, o jakim marzysz, koniecznie postępuj zgodnie z poniższą listą. 

-Zastosuj chłodne okłady pod oczami lub na policzki (nie bezpośrednio nad nosem), aby złagodzić ból i obrzęk.

-Nie wydmuchuj nosa.

-Weź przepisane Ci leki i unikaj tych, które zalecono Ci tymczasowo odstawić, jeśli bezpośrednio po zabiegu zakłócają krzepnięcie.

-Śpij z podniesioną głową, korzystając z kilku poduszek, poduszki klinowej lub łóżka, które umożliwia podniesienie głowy.

-Nie myj twarzy ani nie bierz prysznica, dopóki lekarz nie powie Ci, że jest to bezpieczne.

-Unikaj nakładania makijażu na obszar chirurgiczny, dopóki nie będzie to dozwolone.

-Zamień okulary na soczewki kontaktowe i noś nakrycie głowy zamiast okularów przeciwsłonecznych.

-Trzymaj się z dala od forsownych zajęć i podnoszenia ciężkich przedmiotów, w tym schylania się, aby podnieść małe dziecko, dopóki nie otrzymasz zielonego światła.

-Nie pal

Dbaj o nawodnienie i stosuj zdrową dietę

Twoje ciało będzie potrzebować dodatkowych składników odżywczych i dobrego nawodnienia, aby prawidłowo się zregenerować. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla siebie zrobić po plastyce nosa, jest spożywanie zdrowych posiłków z dużą ilością białka, warzyw i witamin. Miej pod ręką butelkę z wodą i pij z niej regularnie, aby zapewnić sobie odpowiednie nawodnienie.

Unikaj upału

 Narażenie na ciepło we wczesnej fazie rekonwalescencji po plastyce nosa może pogorszyć obrzęk. Dlatego trzymaj się z daleka od gorących pryszniców, saun, łaźni parowych i ekstremalnych warunków pogodowych na świeżym powietrzu. Chroń się przed słońcem, a gdy będzie to już bezpieczne, użyj kremu z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF, aby chronić delikatny obszar chirurgiczny, szczególnie jeśli masz jakiekolwiek zewnętrzne blizny, np. po otwartej plastyce nosa.