Informacje ogólne

Jak wspólnie uczcić Dzień Mamy?

 

26 maja to wyjątkowa data, ponieważ właśnie w tym dniu obchodzimy Dzień Mamy. Zazwyczaj na kilka dni przed tym świętem poszukujemy pomysłów na prezenty. Tymczasem, zwłaszcza gdy jesteśmy dorośli i zapracowani oraz zabiegani, tym najcenniejszym prezentem może okazać się... wspólnie spędzony czas.

Z okazji Święta Mam, którym już teraz życzymy wszystkiego najlepszego, dzielimy się kilkoma pomysłami na wspólne uczczenie Dnia Mamy.

Wspólny spacer

Spacer po pobliskim parku, lesie czy innym terenie to nie tylko świetna okazja do rozmów, ale także zaznania aktywności fizycznej.

WHO dla zdrowia zaleca 150-300 minut umiarkowanej aktywności fizycznej w tygodniu. Spacer w szybszym tempie doskonale wpisuje się w te zalecenia. Ruch pozwala się lepiej dotlenić i działa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy., a także ułatwia utrzymywanie prawidłowego poziomu we krwi i sprzyja redukcji stresu. Naszym bliskim przy różnych okazjom życzymy zdrowia, więc warto również proponować działania, które będą je realnie wspierać.

Wyście na masaż relaksacyjny

O ile trapi nas niedobór czasu, o tyle z drugiej strony większość osób boryka się z nadmiarem stresu. Dobrym pomysłem na zredukowanie stresu i odprężenie się może być masaż, który pozwoli wyeliminować napięcie gromadzące się często w obszarze szyi, ramion i barków. A do tego podczas masażu możecie sobie porozmawiać.

Piknik na łonie natury

Przy dobrej pogodzie warto wybrać się z przygotowanym koszek przekąsek oraz kocem na działkę, do parku czy w okolice pobliskich jezior lub rzek. To świetna okazja do dotlenienia się i kontaktu z naturą.

Nie musisz spędzać kilku godzin w kuchni. Zabierz świeże owoce, pokrojone w słupki warzywa i hummus, guacamole lub inne warzywne pasty (obecnie jest ich sporo w supermarketach) oraz pokrojoną pełnoziarnistą bagietkę.

A może po prostu zabierzecie ze sobą kanapki? Świętowanie wcale nie musi zawsze wiązać się z tortem czy słodkościami. Nie ma w nich nic złego od czasu do czasu. Warto jednak spróbować zmieniać ten schemat, zwłaszcza jeśli Twoja mama boryka się z problemami zdrowotnymi, które wymagają prowadzenia zdrowej diety czy unikania niektórych produktów. W ten sposób pokazujesz też swoje realne wsparcie.

Wspólna realizacja marzeń czy planów

Mamom zdarza się odkładać swoje potrzeby, plany czy marzenia na później, zwłaszcza kiedy ich dzieci są małe. Być może Twoja mama zawsze chciała iść do konkretnej restauracji czy muzeum, ale nigdy ostatecznie się tam nie wybrała? Dzień Mamy to dobra okazja, by wspólnie zrealizować takie plany.