Informacje ogólne

Jak praca w domu podsyca chęć operacji plastycznych?

 

Chyba każdy chce wyglądać doskonale. Fakt ten nie zmienia się nawet pomimo pandemii koronawirusa i przymusowej izolacji. Mimo że wiele osób cieszyło się i doceniało możliwość pracy w pidżamie czy bez perfekcyjnego makijażu, to jak pokazują statystyki - był to okres, w którym wiele osób poszukiwało różnego typu zabiegów na twarz, od zwykłego SPA, po zabiegi chirurgii plastycznej.

Skąd trend na poprawę wyglądu przy pracy zdalnej?

Przejście na pracę zdalną początkowo przez wiele osób zostało przywitane dość pozytywnie. W końcu nie trzeba było rano wstawać, zbierać się w biegu. Piżama, nieład we włosach i brak makijażu, za to kubek gorącej kawy, ulubione kapcie i własne, przytulne mieszkanie. Jednak z czasem, gdy okazało się, że taka forma pracy pozostanie na dłużej zaczęto wykorzystywać nowoczesne rozwiązania technologiczne, spotkania w czasie rzeczywistym, do których każdy chciał przygotować się tak, aby wyglądać po prostu dobrze. Nic dziwnego, że zabiegi poprawiające wygląd zaczęły na powrót cieszyć się większym zainteresowaniem wśród pacjentów.

Praca zdalna szansą dla tych, którzy nie chcą L4!

W czasie pandemii, jak wynika ze statystyk, istotnie wzrosło zainteresowanie zabiegami chirurgii plastycznej, które wykonywane są obrębie twarzy. Nie znaczy to, że nagle tak duże grono osób zdało sobie sprawę ze swoich niedoskonałości i postanowiło zdecydować się na korektę wyglądu i przywrócenie skórze młodszego wyglądu. Wiele zabiegów, nawet tych, jakie wykonywane są w ramach chirurgii jednego dnia, może w pierwszych dobach powodować wystąpienie opuchlizny. U wielu osób powoduje to spory dyskomfort i chęć odizolowania od innych na czas rekonwalescencji. Zwolnienie lekarskie nie dla każdego będzie dobrym rozwiązaniem. Nie każdy też chce poświęcić czas płatnego urlopu na regenerację co sprawia, że zabiegi poprawiające wygląd i kondycję skóry często odkładane są “na później”.

Czas na przemyślenie

Podczas pracy zdalnej sporo osób ma więcej czasu na dokładne przemyślenia oraz analizę korzyści i wad związanych z wykonaniem operacji plastycznych. To ważne, żeby do zabiegu przystępować świadomie, odpowiednio przygotowanym.